Submenu

Tuinzigtlaan

Waarom dit plan?

In februari 2022 is de Motie Tuinzigtlaan aangenomen. Hierin is het college van Burgemeester en Wethouders opgedragen te onderzoeken welke maatregelen genomen kunnen worden om de mobiliteitstoename van de woningbouwprojecten Cosunpark (259 woningen), Blossem (597 woningen) en Fonkel (236 woningen) zonder overlasttoename te kunnen verwerken op de Tuinzigtlaan.

Daarnaast hebben bewoners een petitie ingediend waarin zij vragen met een herinrichting van de Tuinzigtlaan de verkeersveiligheid te verbeteren.

In het deel van de Tuinzigtlaan tussen Acaciastraat en Meidoornstraat is het in de ochtendspits chaotisch. Dit komt doordat op dat moment veel auto’s en fietsers (o.a. scholieren Markenhage en ouders en kinderen BS de Boomgaard) tegelijk door de Tuinzigtlaan rijden. Er ontstaan wachtrijen voor auto’s, waardoor fietsers gebruik gaan maken van de stoep aan beide kanten van de weg en daardoor onverwachte en onveilige verkeerssituaties. 

Het doel is om een goede verkeersafwikkeling te maken voor wanneer de woningbouwprojecten opgeleverd zijn. Daarnaast het vergroten van de verkeersveiligheid, met speciale aandacht op de bescherming van fietsers.

Reageren 

Je kon tot 4 februari een reactie op dit plan geven. We verwerken alle reacties in een Nota van Commentaar en publiceren die op deze pagina. Daarna volgt het Definitief ontwerp.

0 bestanden geselecteerd: 
Cookie-instellingen